Data: 22.09.2017

17.07.2017

Konkurs "Krok w przyszłość"

mFundacja ogłasza kolejną edycję konkursu "Krok w przyszłość". Ponownie przyzna nagrody za przedstawione i obronione prace magisterskie lub licencjackie oraz opublikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych samodzielne prace z dziedziny matematyki.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężył Wojciech Górny z Uniwersytetu Warszawskiego, który otrzymał główną nagrodę za pracę pt. "Zagadnienia najmniejszego gradientu".

Przewodniczący Jury konkursowego, prof. Paweł Strzelecki, dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego komentował poprzednią edycję: - Przede wszystkim cieszyła liczba nadesłanych prac magisterskich. Stanowiły one wyraźną część wszystkich prac z matematyki, złożonych na uczelniach w całym kraju. Warto docenić też różnorodność tematyki prac. Stanowiły one rozsądną próbę tego, jakie dziedziny matematyki są w Polsce żywe i przyciągają studentów. Nie zabrakło więc tematów, np. z analizy matematycznej, geometrii, topologii, działań różniczkowych. statystki, teorii decyzji i teorii gier.

Szczegóły konkursu

Najlepsza praca z matematyki powinna promować nowatorskie, oryginalne rozwiązania lub wskazywać nowe kierunki bądź metody badawcze. Autor zwycięskiej otrzyma, oprócz nagrody finansowej, statuetkę STEFCIO. Trofeum symbolizuje wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha i nawiązuje do jego wielkich osiągnięć.

Prace można składać od 30 czerwca do 31 października 2017 roku. Ogłoszenie laureatów nastąpi 30 marca 2018 roku - w rocznicę urodzin Stefana Banacha.

Wyróżnienia przyznaje Jury pod przewodnictwem prof. Pawła Strzeleckiego, dziekana Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Pula nagród ufundowanych przez Fundację mBanku wynosi 40 tys. zł: nagroda główna w wysokości 20 tys. zł oraz dwa wyróżnienia w wysokości po 10 tys. zł.

- Misją Fundacji mBanku jest wspieranie edukacji matematycznej. Konkurs "Krok w przyszłość" adresowany jest do studentów i absolwentów kierunków matematycznych. Chcemy umożliwić im zaprezentowanie swoich możliwości i zachęcić do dalszego rozwoju ? mówi Iwona Ryniewicz, prezes zarządu mFundacji.

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz wniosek znaleźć można na stronie: https://www.mbank.pl/mfundacja/krok-w-przyszlosc/