Data: 21.01.2018

Wystartował konkurs "Grasz o staż 2018"

Trójka zwycięzców zostanie wyłoniona podczas finałowego etapu w lutym w Katowicach. Zwycięzcy otrzymają stypendium w wysokości tysiąca euro na zakwaterowanie i podróż. Podczas stażu laureaci będą mieli okazję zapoznać się z tym jak działa Parlament Europejski, biuro poselskie, uczestniczyć w spotkaniach grup parlamentarnych i politycznych, licznych konferencjach i seminariach.
Eurodeputowany serdecznie zachęca do zgłaszania się do konkursu studentów z niepełnosprawnościami. Poselskie biuro Marka Plury w Brukseli jest w pełni dostępne. Miał okazję przekonać się o tym ubiegłoroczny laureat Andrey Tikhonov, który jest osobą niewidomą. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, aby znaleźć się w Brukseli.
- Warto próbować i nie bać się. Osoby z niepełnosprawnością potrzebują więcej czasu, żeby się przygotować, "wyćwiczyć te trasy", zapamiętać, jak dojść w określone miejsca, ale wszystko jest możliwe. Trzeba tylko chcieć, bo najważniejsze jest to, żeby tu być. A kiedy się już jest, to bariery pękają! - Dla osoby niewidomej, takiej jak ja, która ma umiejętność samodzielnego życia, poruszanie się po PE szybko przestaje być problemem. To jest unikalna możliwość, aby poznać, jak działa Parlament, jak to wygląda od środka, od kuchni - podsumowuje Andrey Tikhonov.
Zgłoszenie do konkursu należy wysłać na adres marek.plura@ep.europa.eu do 16 lutego 2018 roku. Szczegóły wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie www.plura.pl