Data: 27.05.2018

17.04.2018

Wakacyjny, płatny staż w Polsce? Tylko z 15. edycją Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu

W Programie Kariera, organizowanym przez Polską Radę Biznesu, staże oferują znane i cenione firmy z Polski i zagranicy. Uczestnicząc w programie można postawić pierwsze zawodowe kroki pod okiem menedżerów m.in. takich firm, jak: Adamed, Amica, Bakalland, Legia, Pressglass, OEX, TVN, Work Service, czy renomowane kancelarie prawne.

Wśród ofert staży znajdują się propozycje dla kierunków związanych z ekonomią i finansami, dla studentów nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych. Nie brakuje też ofert dla inżynierów. Staże Programu Kariera odbywają się w wakacje i trwają od 1 do 3 miesięcy. Są zawsze płatne. Firmy oferują miesięczne wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2,5 tysiąca złotych. Dzięki temu nie musisz martwić się o utrzymanie w trakcie praktyk.

U nas nie parzysz kawy

- U nas żaden stażysta nie parzy kawy - zapewnia Marian Owerko szef firmy Bakalland i wiceprezes Polskiej Rady Biznesu - staże uczą i pozwalają poznać działanie firmy oraz odnaleźć w niej swoje miejsce - dodaje Marian Owerko. Co trzecia osoba kończąca praktyki dostaje ofertę stałej pracy.

Każdego roku staże Programu Kariera są poddawane ocenie uczestników. Jak pokazują statystyki i doświadczenia stażystów ich standard systematycznie wzrasta. - Świetne firmy, można się wiele nauczyć. W moim przypadku staż, który odbyłam w Onecie zaowocował umową o pracę- opowiada Monika Perkowska uczestniczka jednej z poprzednich edycji Programu Kariera. - Ten staż to łatwiejszy start zawodowy, doświadczenie i możliwość zarobku - wtóruje Małgorzata Leja, która praktykę odbyła w Warta Glass.

Dołącz do Programu już dziś

Rekrutacja do 15. edycji już trwa. Do programu można zgłaszać się do 31 maja. Ale nie warto czekać z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego i rozwiązaniem case study, bo pracodawcy od tego roku mogą oceniać CV i prowadzić rozmowy z kandydatami od pierwszego dnia rekrutacji.

Żeby dołączyć do programu wystarczy wejść na stronę programkariera.pl. Przejrzeć portfolio firm, wybrać ofertę stażu, rozwiązać zadanie case study lub przygotować list motywacyjny i wypełnić formularz dla kandydata. Rejestracja trwa do 31 maja. Później firmy prowadzą rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. Do 30 czerwca pracodawca przesyła informację do osób, które zostały zakwalifikowane na staż.