Data: 15.11.2018

Zrób krok w przyszłość! - konkurs mFundacji na pracę z matematyki

mFundacja po raz trzeci przyzna nagrody w konkursie "Krok w przyszłość" za prace magisterskie lub licencjackie oraz opublikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych samodzielne prace z dziedziny matematyki.

Jest to konkurs ku czci jednego z największych polskich matematyków - Stefana Banacha - przeznaczony dla ludzi młodych, jeszcze przed doktoratem, którzy entuzjastycznie tworzą nowe idee i techniki z różnych dziedzin matematyki oraz przysyłają nam swoje prace magisterskie lub licencjackie. Wiele przysyłanych do tej pory prac jest na najwyższym światowym poziomie matematycznym i bez trudu mogą być drukowane w najlepszych matematycznych czasopismach - wyjaśnia Marek Kordos, emerytowany profesor Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, pomysłodawca i członek Jury konkursu.

Zwyciężczynią ubiegłorocznej edycji konkursu została Agnieszka Hejna z Uniwersytetu Wrocławskiego. Za pracę pt. "O zlokalizowanych sharp funkcjach" otrzymała nagrodę w wysokości 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO.

O konkursie

Do III edycji konkursu można zgłaszać prace studenckie z matematyki przedstawione i obronione w 2018 roku.

Najlepsza praca powinna promować nowatorskie, oryginalne rozwiązania lub wskazywać nowe kierunki bądź metody badawcze. Autor zwycięskiej otrzyma, oprócz nagrody finansowej, statuetkę STEFCIO. Trofeum symbolizuje wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha i nawiązuje do jego wielkich osiągnięć.

Wyróżnienia przyznaje Jury pod przewodnictwem prof. Pawła Strzeleckiego, dziekana Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Pula nagród ufundowanych przez Fundację mBanku wynosi 40 tys. zł: nagroda główna w wysokości 20 tys. zł oraz dwa wyróżnienia w wysokości po 10 tys. zł.

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz wniosek znaleźć można na stronie: www.mFundacja.pl (link do zakładki).