Data: 09.12.2018
Ilość odwiedzin: 119631990

ARCHITEKTURA JUTRA - zaproszenie na wykład

Podczas wykładów gościć będziemy najlepszych polskich architektów. Zadamy im pytanie o to, jak projektuje się architekturę na światowym poziomie? Co się w ostatnich latach zmieniło na polskim rynku architektonicznym? Jakie rozwiązania dominują? Jaką drogę trzeba przebyć, żeby osiągnąć sukces w zawodzie? Co jest przyszłością w architekturze?

Celem wykładów jest edukacja studentów wykraczająca poza ramy instytucjonalne wyższych uczelni. Studenci będą mieli okazję poznać tajniki zawodu poprzez kontakt z czynnym zawodowo architektem-praktykiem, który nacisk połozy właśnie na praktyczne strony uprawiania zawodu.

Bardzo zależy nam na tym, żeby dzisiaj jeszcze studenci, ale jutro przyszli polscy architekci uczyli się od najlepszych, dążyli do poszukiwania własnych rozwiązań, podejmowali wyzwania. Jakość architektury i środowiska zurbanizowanego w Polsce to najważniejszy temat, z jakim będą mierzyć się w przyszłej pracy projektowej.

Pierwszym gościem będzie Robert Konieczny z KWK Promes. Jak pokazuje kariera Roberta Koniecznego - tylko konsekwentne, bezkompromisowe działanie może w tym zawodzie zaowocować sukcesem na skalę światową.

Robert Konieczny jest pierwszym polskim architektem, którego projekt otrzymał tytuł Najlepszego Budynku Świata 2016 w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival oraz pierwszą nagrodę i tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy w konkursie European Prize for Urban Public Space przyznawanym przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB).