Data: 13.11.2019

15.10.2019

V edycja konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG - MIP 2019

To już piąta edycja konkursu, który organizowany jest nieprzerwanie od 2015 roku. Skierowany jest do studentów oraz doktorantów i ma na celu wyszukanie innowacyjnych projektów i pomysłów z obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGNiG, promowanie polskiej myśli naukowej oraz służy budowaniu bezcennej współpracy biznesu ze światem nauki. Jako lider rynku gazowego w Polsce oraz firma intensywnie wspierająca działania badawczo-rozwojowe i innowacyjne zależy nam, na jak najszerszym pozyskaniu ciekawych tematów, które mogą zainicjować realizację użytecznych dla naszej firmy projektów. Zwycięzca konkursu ma szansę na zrealizowanie swojego autorskiego pomysłu w PGNiG, otrzymując na ten cel nawet 400 tys. zł, zaś troje wyłonionych przez Kapitułę laureatów otrzyma nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: trzydziestu, dwudziestu i dziesięciu tysięcy złotych. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość uczestnictwa w międzynarodowej konferencji branżowej.

W bieżącej edycji czekamy na pomysły z następujących obszarów:
1. Poszukiwanie, wydobycie węglowodorów;
2. Technologie wodorowe i biometanowe;
3. Ochrona środowiska;
4. Podziemne magazynowanie węglowodorów;
5. Big Data ? zastosowania, możliwości;
6. Pozyskiwanie metanu z węgla (CBM);
7. Robotyka i sztuczna inteligencja;
8. Media społecznościowe ? możliwości dla sektora;
9. Nowe zastosowanie paliw gazowych;
10. Innowacyjne metody współpracy z klientem;
11. Technologie poprawiające skuteczność cementowania odwiertów;
12. Wiercenia kierunkowe: wyzwania technologiczne;
13. Sieci gazowe;
oraz w innych obszarach działalności i zainteresowań Spółek Grupy Kapitałowej, a także w związku z popularyzacją marki PGNiG.