Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.

     

• telefon: (+48) 32 237 20 75
• tel/fax: (+48) 32 237 15 59
• e-mail: kariera@polsl.pl

facebook

 

 

Wyszukiwanie w serwisie

 

Aktualności

Dla studenta,
absolwenta
Dla pracodawcy,
pośrednika
Profil
absolwenta
Prezentacja
pracodawców
Polecamy O nas

Logowanie

Student/absolwent

Pracodawca

Pośrednik

Informacje

Data: 21.07.2018
Ilość odwiedzin: 112789863
Aktualnie użytkowników: 3915
W tym zalogowanych: 0

 

Aktualności

strona 5 z 6

17.05.2018

Niepełnosprawni na etacie

17.05.2018

VI edycja konkursu "swissstandards.pl. Od teorii do praktyki"

Pod hasłem "Poznaj szwajcarskie standardy w praktyce" ruszyła VI edycja konkursu na prace dyplomowe "swissstandards.pl. Od teorii do praktyki". Organizatorem Konkursu jest Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza, a partnerami- fundatorami płatnych stażów i nagród rzeczowych- szwajcarskie firmy: Fracht FWO, Franke Polska, Geberit, Hilti, Sika, Staempfli, Zehnder.
Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza kolejny rok, dążąc do propagowania szwajcarskich standardów: jakości, rzetelności, innowacyjności i promocji oraz znaczenia tych wartości w praktyce, głównie w życiu zawodowym i w biznesie, uruchomiła VI edycję konkursu na prace dyplomowe "swissstandards.pl. Od teorii do praktyki". Ideą Konkursu są krzewienie wiedzy o szwajcarskich wartościach oraz budowanie pomostów pomiędzy światem akademickiej teorii i biznesowej praktyki. Cel ten jest realizowany na drodze współpracy Partnerów ze studentami biorącymi udział w Konkursie oraz w programach płatnych staży, oferowanych jako nagrody dla autorów najlepszych prac w swojej kategorii tematycznej.
W konkursie mogą wziąć udział studenci, którzy obecnie przygotowują się do pisania i obrony w roku akademickim 2018/2019 prac dyplomowych- inżynierskich, licencjackich lub magisterskich.
Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie do 30.11.2018 powinny przesłać zgłoszenie, zawierające wybrany temat pracy i krótki, ok. 1 stronicowy opis jej założeń.


więcej 

14.05.2018

UMOWA O PRACĘ - CZY STUDENT ZAWSZE NA NIEJ ZYSKA?

88 proc. studentów jeszcze w trakcie nauki podejmuje pracę.* Oczekiwania finansowe studiujących w większości wypadków nie są wygórowane. Nie zawsze jednak zdają sobie oni sprawę z tego, że wysokość ich wynagrodzenia może się mocno różnić, w zależności od rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. Warto mieć świadomość istniejących różnic i podjąć dobrą decyzję.
Jaki rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla studenta, skoro nie zawsze będzie to umowa o pracę? Z czego wynikają różnice? Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podpisując umowę o pracę? Szczegóły wyjaśnia prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, Łukasz Prasołek w artykule JAKA UMOWA DLA STUDENTA?
Więcej artykułów na temat kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl.
Redakcja Praca.pl
* badanie "Start na rynku Pracy 2016" Parlamentu Studentów RP i Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych


25.04.2018

Wyjdź poza schemat #ThinkOutsideTheBox

CS Group Polska S.A. zaprasza Studentów, Doktorantów i Absolwentów Szkół Wyższych do udziału w konkursie innowacji #ThinkOutsideTheBox!
Wejdź z nami do świata, w którym biznes spotyka technologię, a cele konwertują na zadania.
Ogłaszamy konkurs dla pasjonatów nowych technologii oraz tych wszystkich, dla których firma to dynamiczny, ewoluujący organizm.
Zaproponuj nam ciekawe rozwiązanie, my je wdrożymy, a Ty zyskasz doświadczenie i atrakcyjne nagrody!
Zadanie konkursowe

Zaprezentuj pomysł, koncepcję lub narzędzie, które wspiera działania nowoczesnej firmy w sieci.
Rozwiązanie musi być zgodne z profilem działalności CS Group Polska S.A. oraz możliwe do zrealizowania w realiach polskiego biznesu.

Na pomysły czekamy od 10 kwietnia do 30 września 2018 r. Podejmij wyzwanie, zdobądź doświadczenie i wygraj nagrody!
Aby wziąć udział w konkursie wypełnij formularz rejestracyjny dostępny na stronie konkursowej


25.04.2018

Przewodnik Strefa Inżyniera 2018 już jest!

W Przewodniku znajdziesz prezentacje pracodawców oraz branż zatrudniających inżynierów takich jak budownictwo, IT czy produkcja. Ponadto Przewodnik zawiera także szczegółowe raporty wynagrodzeń dla inżynierów na różnych stanowiskach. W części technicznej Przewodnika znajduje się "Projekt układu hydrauliki siłowej w SolidWorks", opis metodyk tworzenia oprogramowania w języku angielskim, a także krótka instrukcja implementacji wzorcowej Bitcoin Core. Przewodnik Strefa Inżyniera 2018 jest dostępny na strefainzyniera.pl - wersja PDF

23.04.2018

CZERWONE FERRARI CZY BEŻOWY SEDAN? KIM JESTEŚ DLA REKRUTERA?

Wysyłasz swoje CV do kolejnej firmy, chodzisz na rozmowy rekrutacyjne i nic? Być może nadszedł czas, aby podejść do poszukiwania pracy od innej strony.
Czy zastanowiłeś się przed wysłaniem dokumentów w jaki dokładnie sposób możesz wesprzeć rozwój firmy? Co Cię wyróżnia z tłumu kandydatów? Jakie problemy możesz pomóc rozwiązać w dziale lub organizacji, do których aplikujesz? Odpowiadając ?wszystkie!? tak naprawdę pokazujesz, że nie znasz swoich mocnych stron, a warto je znać i wykorzystać budując swoją markę osobistą.
Jak to zrobić? W jaki sposób wykorzystać storytelling podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Na czym się koncentrować tworząc CV, a czego unikać? Jaki typ pracownika jest kochany przez pracodawców?
Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych znajdziesz w artykule Pawła Tkaczyka JAK BYĆ FERRARI NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ?
Więcej artykułów na temat rozwoju kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl


strona 5 z 6

 

godziny pracy: pon. - śr. 8:00 - 17:00, czw. - pią. 8:00 - 16:00         telefon: (+48) 32 237 20 75          telefon/fax: (+48) 32 237 15 59         e-mail: kariera@polsl.pl