Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.

     

W okresie wakacyjnym biuro jest czynne w godz. 08:00-16:00.

• telefon: (+48) 32 237 20 75
• tel/fax: (+48) 32 237 15 59
• e-mail: kariera@polsl.pl

facebook

 

 

Wyszukiwanie w serwisie

 

Aktualności

Dla studenta,
absolwenta
Dla pracodawcy,
pośrednika
Profil
absolwenta
Prezentacja
pracodawców
Polecamy O nas

Logowanie

Student/absolwent

Pracodawca

Pośrednik

Informacje

Data: 19.08.2018
Ilość odwiedzin: 113865016
Aktualnie użytkowników: 1383
W tym zalogowanych: 0

 

Aktualności

strona 7 z 8

17.05.2018

VI edycja konkursu "swissstandards.pl. Od teorii do praktyki"

Pod hasłem "Poznaj szwajcarskie standardy w praktyce" ruszyła VI edycja konkursu na prace dyplomowe "swissstandards.pl. Od teorii do praktyki". Organizatorem Konkursu jest Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza, a partnerami- fundatorami płatnych stażów i nagród rzeczowych- szwajcarskie firmy: Fracht FWO, Franke Polska, Geberit, Hilti, Sika, Staempfli, Zehnder.
Polsko- Szwajcarska Izba Gospodarcza kolejny rok, dążąc do propagowania szwajcarskich standardów: jakości, rzetelności, innowacyjności i promocji oraz znaczenia tych wartości w praktyce, głównie w życiu zawodowym i w biznesie, uruchomiła VI edycję konkursu na prace dyplomowe "swissstandards.pl. Od teorii do praktyki". Ideą Konkursu są krzewienie wiedzy o szwajcarskich wartościach oraz budowanie pomostów pomiędzy światem akademickiej teorii i biznesowej praktyki. Cel ten jest realizowany na drodze współpracy Partnerów ze studentami biorącymi udział w Konkursie oraz w programach płatnych staży, oferowanych jako nagrody dla autorów najlepszych prac w swojej kategorii tematycznej.
W konkursie mogą wziąć udział studenci, którzy obecnie przygotowują się do pisania i obrony w roku akademickim 2018/2019 prac dyplomowych- inżynierskich, licencjackich lub magisterskich.
Osoby zainteresowane udziałem w Konkursie do 30.11.2018 powinny przesłać zgłoszenie, zawierające wybrany temat pracy i krótki, ok. 1 stronicowy opis jej założeń.


więcej 

14.05.2018

UMOWA O PRACĘ - CZY STUDENT ZAWSZE NA NIEJ ZYSKA?

88 proc. studentów jeszcze w trakcie nauki podejmuje pracę.* Oczekiwania finansowe studiujących w większości wypadków nie są wygórowane. Nie zawsze jednak zdają sobie oni sprawę z tego, że wysokość ich wynagrodzenia może się mocno różnić, w zależności od rodzaju umowy podpisanej z pracodawcą. Warto mieć świadomość istniejących różnic i podjąć dobrą decyzję.
Jaki rodzaj umowy jest najbardziej korzystny dla studenta, skoro nie zawsze będzie to umowa o pracę? Z czego wynikają różnice? Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę podpisując umowę o pracę? Szczegóły wyjaśnia prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy, Łukasz Prasołek w artykule JAKA UMOWA DLA STUDENTA?
Więcej artykułów na temat kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl.
Redakcja Praca.pl
* badanie "Start na rynku Pracy 2016" Parlamentu Studentów RP i Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych


25.04.2018

Wyjdź poza schemat #ThinkOutsideTheBox

CS Group Polska S.A. zaprasza Studentów, Doktorantów i Absolwentów Szkół Wyższych do udziału w konkursie innowacji #ThinkOutsideTheBox!
Wejdź z nami do świata, w którym biznes spotyka technologię, a cele konwertują na zadania.
Ogłaszamy konkurs dla pasjonatów nowych technologii oraz tych wszystkich, dla których firma to dynamiczny, ewoluujący organizm.
Zaproponuj nam ciekawe rozwiązanie, my je wdrożymy, a Ty zyskasz doświadczenie i atrakcyjne nagrody!
Zadanie konkursowe

Zaprezentuj pomysł, koncepcję lub narzędzie, które wspiera działania nowoczesnej firmy w sieci.
Rozwiązanie musi być zgodne z profilem działalności CS Group Polska S.A. oraz możliwe do zrealizowania w realiach polskiego biznesu.

Na pomysły czekamy od 10 kwietnia do 30 września 2018 r. Podejmij wyzwanie, zdobądź doświadczenie i wygraj nagrody!
Aby wziąć udział w konkursie wypełnij formularz rejestracyjny dostępny na stronie konkursowej


25.04.2018

Przewodnik Strefa Inżyniera 2018 już jest!

W Przewodniku znajdziesz prezentacje pracodawców oraz branż zatrudniających inżynierów takich jak budownictwo, IT czy produkcja. Ponadto Przewodnik zawiera także szczegółowe raporty wynagrodzeń dla inżynierów na różnych stanowiskach. W części technicznej Przewodnika znajduje się "Projekt układu hydrauliki siłowej w SolidWorks", opis metodyk tworzenia oprogramowania w języku angielskim, a także krótka instrukcja implementacji wzorcowej Bitcoin Core. Przewodnik Strefa Inżyniera 2018 jest dostępny na strefainzyniera.pl - wersja PDF

23.04.2018

CZERWONE FERRARI CZY BEŻOWY SEDAN? KIM JESTEŚ DLA REKRUTERA?

Wysyłasz swoje CV do kolejnej firmy, chodzisz na rozmowy rekrutacyjne i nic? Być może nadszedł czas, aby podejść do poszukiwania pracy od innej strony.
Czy zastanowiłeś się przed wysłaniem dokumentów w jaki dokładnie sposób możesz wesprzeć rozwój firmy? Co Cię wyróżnia z tłumu kandydatów? Jakie problemy możesz pomóc rozwiązać w dziale lub organizacji, do których aplikujesz? Odpowiadając ?wszystkie!? tak naprawdę pokazujesz, że nie znasz swoich mocnych stron, a warto je znać i wykorzystać budując swoją markę osobistą.
Jak to zrobić? W jaki sposób wykorzystać storytelling podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Na czym się koncentrować tworząc CV, a czego unikać? Jaki typ pracownika jest kochany przez pracodawców?
Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych znajdziesz w artykule Pawła Tkaczyka JAK BYĆ FERRARI NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ?
Więcej artykułów na temat rozwoju kariery znajdziesz w najnowszym wydaniu Poradnika Praca.pl


23.04.2018

Wolontariat Europejski w Lipsku

We are sending, hosting and coordinating organisation for European Voluntary Service in Leipzig.
We have different hosting organisations in Leipzig and offer EVS places every year.
Our volunteers live in shared flats. Everybody has an own room and share bathroom and kitchen. The flats are full equipped and have internet connection.
During the EVS, volunteers get budget for food, transportation and pocket money.
More information here


strona 7 z 8

 

godziny pracy: pon. - śr. 8:00 - 17:00, czw. - pią. 8:00 - 16:00         telefon: (+48) 32 237 20 75          telefon/fax: (+48) 32 237 15 59         e-mail: kariera@polsl.pl